10KENG3EAM-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10KENG3EAM-R
Manufacturer
Delta Electronics
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Published :
Total Number of Contacts :
3
MIL Conformance :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC :
115V
Mount :
Panel, Snap in
Option :
GENERAL PURPOSE
IEC Conformance :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Quick Connect
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Connector Type :
Receptacle, Male Blades
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Bleed Resistor
Panel Thickness :
0.032 ~ 0.063 0.81mm ~ 1.60mm
Current Rating :
10A
Number of Positions :
3
Filter Type :
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Voltage - IEC :
115/250VAC
Factory Lead Time :
18 Weeks
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.90mm