10DEEG3B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10DEEG3B
Manufacturer
Delta Electronics
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Entry Modules (PEM)
Accomodates a Fuse :
No
Connector Style :
IEC 320-C14
Number of Positions :
3
Max Current Rating :
10A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
10A
Number of Ports :
1
Voltage - IEC :
115/250VAC
Max Voltage Rating (AC) :
250V
Published :
Orientation :
Straight
Length :
52.1mm
Additional Feature :
ADDITIONAL COMPONENT BLEED RESISTOR
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Height :
28.4mm