10DCCG5C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
10DCCG5C
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LINE FILTER 115/250VAC 10A CHAS
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
Single Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination Style :
Quick Connect
Current :
10A
Frequency - Operating :
50/60Hz
Frequency :
60Hz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Approval Agency :
CSA, UR, VDE
Voltage - Rated AC :
115V 250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Stud
Current Rating :
10A
Packaging :
Box
Configuration :
Two Stage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
10DCCG5C
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH