10CL040ZF484I8G
Mfr.Part #
10CL040ZF484I8G
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
484-FBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 325 I/O 484FBGA
Stock
344
In Stock :
344
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Terminations :
484
Factory Lead Time :
8 Weeks
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Surface Mount :
yes
Terminal Form :
Ball
Voltage - Supply :
1.0V
Number of LABs/CLBs :
2475
Series :
Cyclone® 10 LP
Terminal Position :
BOTTOM
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
1V
Number of I/O :
325
Package / Case :
484-FBGA
Width :
23mm
Terminal Pitch :
1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tray
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Number of Logic Elements/Cells :
39600
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
23mm
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Total RAM Bits :
Height Seated (Max) :
2.4mm