10CL016ZU484I8G
Mfr.Part #
10CL016ZU484I8G
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
484-UBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 340 I/O 484UBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of LABs/CLBs :
963
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Voltage - Supply :
1.0V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
340
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
19mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of CLBs :
963
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
Total RAM Bits :
Package / Case :
484-UBGA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Supply Voltage :
1V
Terminal Form :
Ball
Length :
19mm
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
2.05mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tray
Terminal Pitch :
0.8mm