1090N1-12V
Mfr.Part #
1090N1-12V
Description
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT
Termination Style :
Wire Leads - 4.6 (116.84mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Series :
1090N
Lens Style :
Round with Flat Top
Lamp Color :
Red
Round
Voltage :
12V
Mount :
Panel
Datasheets
1090N1-12V
Introducing Visual Communications Company, LLC 1090N1-12V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:12V, 1090N1-12V pinout, 1090N1-12V datasheet PDF, 1090N1-12V amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 1090N1-12V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING