1090CX5-28V
Mfr.Part #
1090CX5-28V
Description
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT
Mount :
Wire
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination Style :
Wire Leads - 4.6 (116.84mm)
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Wire Leads
Voltage :
28V
Lamp Color :
Green
Series :
1090C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Datasheets
1090CX5-28V
Introducing Visual Communications Company, LLC 1090CX5-28V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:28V, Type:Incandescent, 1090CX5-28V pinout, 1090CX5-28V datasheet PDF, 1090CX5-28V amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 1090CX5-28V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING