1090CX3-12V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1090CX3-12V
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT
Manufacturer :
Product Category :
Type :
Incandescent
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Wire
Packaging :
Bulk
Lens Style :
Round with Flat Top
Termination :
Wire Leads
Panel Cutout Shape :
Round
Published :
Lamp Color :
Amber
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage :
12V
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Termination Style :
Wire Leads - 4.6 (116.84mm)
Series :
1090C
Datasheets
1090CX3-12V
Introducing Visual Communications Company, LLC 1090CX3-12V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:12V, 1090CX3-12V pinout, 1090CX3-12V datasheet PDF, 1090CX3-12V amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 1090CX3-12V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING