1090A3-6V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1090A3-6V
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
INDICATOR INCAND AMBER PANEL MNT
Manufacturer :
Product Category :
Series :
1090A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Panel Cutout Dimensions :
0.50 (12.70mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Termination :
Wire Leads
Termination Style :
Wire Leads - 4.8 (121.92mm)
Type :
Incandescent
Packaging :
Bulk
Published :
Lamp Color :
Amber
Mount :
Panel
Lens Style :
Round with Domed Top
Voltage :
6V
Datasheets
1090A3-6V
Introducing Visual Communications Company, LLC 1090A3-6V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Incandescent, Voltage:6V, 1090A3-6V pinout, 1090A3-6V datasheet PDF, 1090A3-6V amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 1090A3-6V ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING