108R-823JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
108R-823JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 82UH 30MA 28 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
No
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
1.91mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
Max DC Current :
30mA
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Test Frequency :
2.5MHz
Pbfree Code :
yes
Weight :
50.008559mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Pins :
2
Depth :
2.79mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
JESD-609 Code :
e1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Packing Method :
TR, 7 INCH
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case/Size Code :
Radiation Hardening :
No
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Series :
108R
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Iron
Construction :
Epoxy Encapsulated
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
28Ohm Max
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Published :
Current Rating :
30mA
Inductance :
82μH
Datasheets
108R-823JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD