108R-683KS
Mfr.Part #
108R-683KS
Description
FIXED IND 68UH 32MA 25 OHM SMD
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
8.2MHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
Published :
Height :
1.91mm
Inductance :
68μH
DC Resistance (DCR) :
25Ohm Max
JESD-609 Code :
e1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
50.008559mg
Tolerance :
±10%
Max DC Current :
32mA
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
HTS Code :
Depth :
2.79mm
Current Rating :
32mA
Datasheets
108R-683KS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD