108R-683H
Mfr.Part #
108R-683H
Description
FIXED IND 68UH 32MA 25 OHM SMD
Current Rating :
32mA
Q Factor :
30
JESD-609 Code :
e4
DC Resistance (DCR) :
25Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Max DC Current :
32mA
Test Frequency :
2.5MHz
Height :
1.91mm
Depth :
2.79mm
Frequency - Self Resonant :
8.2MHz
Inductance :
68μH
Published :
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Datasheets
108R-683H
108R-683H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD