108R-563HS
Mfr.Part #
108R-563HS
Description
FIXED IND 56UH 33MA 23 OHM SMD
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Case/Size Code :
Depth :
2.79mm
DC Resistance (DCR) :
23Ohm Max
Frequency - Self Resonant :
8.5MHz
Inductance :
56μH
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Test Frequency :
2.5MHz
Current Rating :
33mA
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Height :
1.91mm
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
33mA
JESD-609 Code :
e1
Construction :
Epoxy Encapsulated
Weight :
50.008559mg
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
108R-563HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD