108R-183HS
Mfr.Part #
108R-183HS
Description
FIXED IND 18UH 75MA 4.4 OHM SMD
Current Rating :
75mA
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Q @ Freq :
32 @ 2.5MHz
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
JESD-609 Code :
e1
Depth :
2.79mm
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Tolerance :
±3%
DC Resistance (DCR) :
4.4Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
75mA
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Test Frequency :
2.5MHz
Weight :
50.008559mg
Inductance :
18μH
Height :
1.91mm
Datasheets
108R-183HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD