108R-153H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
108R-153H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard, 2 Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 79MA 4.2 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
Height Seated (Max) :
0.075 1.91mm
Pbfree Code :
yes
Series :
108R
Mount :
Surface Mount
Published :
Case/Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
79mA
Construction :
Epoxy Encapsulated
Factory Lead Time :
15 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Test Frequency :
2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
4.2Ohm Max
Shielding :
No
Q Factor :
32
Q @ Freq :
32 @ 2.5MHz
Height :
1.91mm
Depth :
2.79mm
Package / Case :
Nonstandard, 2 Lead
Current Rating :
79mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
15μH
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packing Method :
TR, 7 INCH
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.100Lx0.100W 2.54mmx2.54mm
Radiation Hardening :
No
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
108R-153H
108R-153H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD