1008R-822H
Mfr.Part #
1008R-822H
Description
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16OHM SM
Fixed Inductors
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Case/Size Code :
Depth :
2.66mm
HTS Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height :
2.41mm
Q Factor :
30
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Max DC Current :
264mA
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Inductance :
8.2μH
Current Rating :
264mA
DC Resistance (DCR) :
2.16Ohm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Datasheets
1008R-822H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD