1008R-822G
Mfr.Part #
1008R-822G
Description
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16OHM SM
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
2.16Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Inductance :
8.2μH
Q Factor :
30
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Case/Size Code :
Height :
2.41mm
Tolerance :
±2%
Max DC Current :
264mA
Current Rating :
264mA
Published :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Test Frequency :
7.9MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Datasheets
1008R-822G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD