1008R-822F
Mfr.Part #
1008R-822F
Description
FIXED IND 8.2UH 264MA 2.16OHM SM
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Current Rating :
264mA
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Inductance :
8.2μH
Frequency - Self Resonant :
33MHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Max DC Current :
264mA
Tolerance :
±1%
Q Factor :
30
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
2.16Ohm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Depth :
2.66mm
Datasheets
1008R-822F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD