1008R-821H
Mfr.Part #
1008R-821H
Description
FIXED IND 820NH 708MA 300MOHM SM
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Published :
Max DC Current :
708mA
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Inductance :
820nH
Test Frequency :
25MHz
Current Rating :
708mA
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.66mm
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±3%
Datasheets
1008R-821H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD