1008R-821G
Mfr.Part #
1008R-821G
Description
FIXED IND 820NH 708MA 300MOHM SM
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height :
2.41mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Frequency - Self Resonant :
140MHz
Max DC Current :
708mA
Current Rating :
708mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
820nH
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Case Code (Metric) :
Datasheets
1008R-821G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD