1008R-820J
Mfr.Part #
1008R-820J
Description
FIXED IND 82NH 801MA 190MOHM SMD
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
915MHz
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
190mOhm Max
Q Factor :
25
Height :
2.41mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Inductance :
82nH
Test Frequency :
50MHz
Current Rating :
801mA
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Max DC Current :
801mA
Depth :
2.66mm
Q @ Freq :
25 @ 50MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1008R-820J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD