1008R-681H
Mfr.Part #
1008R-681H
Description
FIXED IND 680NH 760MA 260MOHM SM
Max DC Current :
760mA
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Test Frequency :
25MHz
Frequency - Self Resonant :
175MHz
Current Rating :
760mA
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
Inductance :
680nH
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1008R-681H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD