1008R-681G
Mfr.Part #
1008R-681G
Description
FIXED IND 680NH 760MA 260MOHM SM
Inductance :
680nH
Depth :
2.66mm
Height :
2.41mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Tolerance :
±2%
Test Frequency :
25MHz
DC Resistance (DCR) :
260mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Frequency - Self Resonant :
175MHz
Current Rating :
760mA
Max DC Current :
760mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Datasheets
1008R-681G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD