1008R-473J
Mfr.Part #
1008R-473J
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
Depth :
2.66mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Max DC Current :
120mA
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, 13 INCH
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Case Code (Metric) :
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Inductance :
47μH
Current Rating :
120mA
yes
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Datasheets
1008R-473J
API Delevan 1008R-473J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD