1008R-473F
Mfr.Part #
1008R-473F
Description
FIXED IND 47UH 120MA 10 OHM SMD
Inductance :
47μH
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Max DC Current :
120mA
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Depth :
2.66mm
Height :
2.41mm
Current Rating :
120mA
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
2
Case Code (Imperial) :
Datasheets
1008R-473F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD