1008R-472J
Mfr.Part #
1008R-472J
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 4.7UH 334MA 1.35OHM SM
Depth :
2.66mm
Test Frequency :
7.9MHz
Current Rating :
334mA
HTS Code :
Inductance :
4.7μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
DC Resistance (DCR) :
1.35Ohm Max
Max DC Current :
334mA
Package / Case :
Nonstandard
Packing Method :
TR, 13 INCH
30
Construction :
RECTANGULAR
Height :
2.413mm
Frequency - Self Resonant :
47MHz
Datasheets
1008R-472J
API Delevan 1008R-472J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD