1008R-471H
Mfr.Part #
1008R-471H
Description
FIXED IND 470NH 846MA 210MOHM SM
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Q Factor :
40
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±3%
Inductance :
470nH
Frequency - Self Resonant :
215MHz
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
210mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
846mA
Current Rating :
846mA
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
1008R-471H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD