1008R-393H
Mfr.Part #
1008R-393H
Description
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Tolerance :
±3%
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Current Rating :
125mA
Max DC Current :
125mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
39μH
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Datasheets
1008R-393H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD