1008R-393F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008R-393F
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
HTS Code :
Factory Lead Time :
45 Weeks
Depth :
2.66mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Series :
1008R
Shielding :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ferrite
Number of Pins :
2
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e1
Case/Size Code :
Termination :
SMD/SMT
Q Factor :
30
Current Rating :
125mA
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Test Frequency :
2.5MHz
Number of Functions :
1
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Inductance :
39μH
DC Resistance (DCR) :
9Ohm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
125mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
J BEND
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Number of Terminations :
2
Height :
2.41mm
Datasheets
1008R-393F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD