1008R-392G
Mfr.Part #
1008R-392G
Description
FIXED IND 3.9UH 354MA 1.2OHM SMD
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Height :
2.41mm
Current Rating :
354mA
Tolerance :
±2%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Max DC Current :
354mA
Q Factor :
30
Test Frequency :
7.9MHz
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Depth :
2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductance :
3.9μH
Frequency - Self Resonant :
57MHz
Datasheets
1008R-392G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD