1008R-392F
Mfr.Part #
1008R-392F
Description
FIXED IND 3.9UH 354MA 1.2OHM SMD
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Current Rating :
354mA
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Test Frequency :
7.9MHz
Published :
Tolerance :
±1%
Depth :
2.66mm
Max DC Current :
354mA
Frequency - Self Resonant :
57MHz
Inductance :
3.9μH
Datasheets
1008R-392F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD