1008R-391F
Mfr.Part #
1008R-391F
Description
FIXED IND 390NH 913MA 180MOHM SM
Depth :
2.66mm
Max DC Current :
913mA
Height :
2.41mm
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±1%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q Factor :
40
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Inductance :
390nH
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Current Rating :
913mA
Datasheets
1008R-391F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD