1008R-333H
Mfr.Part #
1008R-333H
Description
FIXED IND 33UH 135MA 8 OHM SMD
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Depth :
2.66mm
Q Factor :
30
Height :
2.41mm
DC Resistance (DCR) :
8Ohm Max
Tolerance :
±3%
Current Rating :
135mA
Test Frequency :
2.5MHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Max DC Current :
135mA
Inductance :
33μH
Datasheets
1008R-333H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD