1008R-332F
Mfr.Part #
1008R-332F
Description
FIXED IND 3.3UH 398MA 950MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
950mOhm Max
Height :
2.41mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Test Frequency :
7.9MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Depth :
2.66mm
Tolerance :
±1%
Current Rating :
398mA
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Inductance :
3.3μH
Max DC Current :
398mA
Datasheets
1008R-332F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD