1008R-331J
Mfr.Part #
1008R-331J
Description
FIXED IND 330NH 954MA 165MOHM SM
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Test Frequency :
25MHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
954mA
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Depth :
2.66mm
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Height :
2.41mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Q Factor :
40
Inductance :
330nH
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Current Rating :
954mA
Datasheets
1008R-331J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD