1008R-331G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008R-331G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330NH 954MA 165MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Series :
1008R
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e1
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±2%
Height :
2.41mm
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
954mA
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Inductance :
330nH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.66mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Current Rating :
954mA
Number of Functions :
1
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Q Factor :
40
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Case Code (Metric) :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Shielding :
No
Terminal Shape :
J BEND
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Pins :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
45 Weeks
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Datasheets
1008R-331G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD