1008R-331F
Mfr.Part #
1008R-331F
Description
FIXED IND 330NH 954MA 165MOHM SM
Tolerance :
±1%
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Current Rating :
954mA
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Inductance :
330nH
Depth :
2.66mm
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
25MHz
Max DC Current :
954mA
DC Resistance (DCR) :
165mOhm Max
Q Factor :
40
Height :
2.41mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Datasheets
1008R-331F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD