1008R-273F
Mfr.Part #
1008R-273F
Description
FIXED IND 27UH 146MA 7 OHM SMD
Test Frequency :
2.5MHz
Inductance :
27μH
Height :
2.41mm
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Max DC Current :
146mA
Case/Size Code :
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Tolerance :
±1%
Depth :
2.66mm
Current Rating :
146mA
Frequency - Self Resonant :
15MHz
DC Resistance (DCR) :
7Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Datasheets
1008R-273F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD