1008R-223H
Mfr.Part #
1008R-223H
Description
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD
Q Factor :
30
Depth :
2.66mm
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
RF INDUCTOR
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
158mA
Inductance :
22μH
DC Resistance (DCR) :
6Ohm Max
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
158mA
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Datasheets
1008R-223H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD