1008R-223F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008R-223F
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 158MA 6 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
158mA
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Case/Size Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Series :
1008R
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Q Factor :
30
Number of Pins :
2
JESD-609 Code :
e1
Packing Method :
TR
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Case Code (Metric) :
HTS Code :
Test Frequency :
2.5MHz
Number of Functions :
1
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Shielding :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Shape :
J BEND
Factory Lead Time :
45 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Material - Core :
Ferrite
Height :
2.41mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) :
6Ohm Max
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Published :
Inductance :
22μH
Current Rating :
158mA
Datasheets
1008R-223F
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD