1008R-222H
Mfr.Part #
1008R-222H
Description
FIXED IND 2.2UH 433MA 800MOHM SM
Inductance :
2.2μH
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Height :
2.41mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Current Rating :
433mA
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Depth :
2.66mm
Q Factor :
30
Test Frequency :
7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Max DC Current :
433mA
Datasheets
1008R-222H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD