1008R-221J
Mfr.Part #
1008R-221J
Description
FIXED IND 220NH 1.055A 135 MOHM
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Max DC Current :
1.055A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Depth :
2.66mm
Current Rating :
1.055A
Q Factor :
40
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
220nH
Datasheets
1008R-221J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD