1008R-221H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008R-221H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 1.055A 135 MOHM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
2.66mm
Frequency - Self Resonant :
450MHz
Current Rating :
1.055A
Inductance :
220nH
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
45 Weeks
Q Factor :
40
DC Resistance (DCR) :
135mOhm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Mounting Type :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
JESD-609 Code :
e1
Test Frequency :
25MHz
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±3%
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Case Code (Metric) :
Number of Functions :
1
Max DC Current :
1.055A
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Series :
1008R
Packing Method :
TR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
J BEND
Number of Pins :
2
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mount :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Height :
2.41mm
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Datasheets
1008R-221H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD