1008R-181H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1008R-181H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180NH 1.119A 120 MOHM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Max Operating Temperature :
125°C
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Length :
2.667mm
Frequency - Self Resonant :
550MHz
Termination :
SMD/SMT
Current Rating :
1.119A
Max DC Current :
1.119A
Test Frequency :
25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height :
2.41mm
Material - Core :
Ferrite
Supplier Device Package :
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
45 Weeks
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Number of Pins :
2
Published :
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Q Factor :
40
Inductance :
180nH
Shielding :
Unshielded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Width :
2.66mm
Current Rating (Amps) :
1.119A
Series :
1008R
Depth :
2.66mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1008R-181H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD