1008R-153H
Mfr.Part #
1008R-153H
Description
FIXED IND 15UH 194MA 4 OHM SMD
Inductance :
15μH
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Tolerance :
±3%
Test Frequency :
2.5MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
194mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Q Factor :
30
Frequency - Self Resonant :
21MHz
Depth :
2.66mm
Current Rating :
194mA
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Height :
2.41mm
Datasheets
1008R-153H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD