1008R-152H
Mfr.Part #
1008R-152H
Description
FIXED IND 1.5UH 548MA 500MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Max DC Current :
548mA
Frequency - Self Resonant :
92MHz
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Height :
2.41mm
Inductance :
1.5μH
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Depth :
2.66mm
Test Frequency :
7.9MHz
Current Rating :
548mA
Datasheets
1008R-152H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD