1008R-152G
Mfr.Part #
1008R-152G
Description
FIXED IND 1.5UH 548MA 500MOHM SM
Inductance :
1.5μH
Case/Size Code :
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
92MHz
Max DC Current :
548mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Tolerance :
±2%
Height :
2.41mm
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Depth :
2.66mm
Current Rating :
548mA
Test Frequency :
7.9MHz
Datasheets
1008R-152G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD