1008R-152F
Mfr.Part #
1008R-152F
Description
FIXED IND 1.5UH 548MA 500MOHM SM
Max DC Current :
548mA
Q @ Freq :
30 @ 7.9MHz
Current Rating :
548mA
Q Factor :
30
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Tolerance :
±1%
Frequency - Self Resonant :
92MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Height :
2.41mm
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Inductance :
1.5μH
Datasheets
1008R-152F
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD