1008R-151G
Mfr.Part #
1008R-151G
Description
FIXED IND 150NH 1.168A 110 MOHM
Current Rating :
1.168A
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
HTS Code :
Max DC Current :
1.168A
Frequency - Self Resonant :
650MHz
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±2%
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Height :
2.41mm
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
Depth :
2.66mm
Inductance :
150nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1008R-151G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD