1008R-150J
Mfr.Part #
1008R-150J
Description
FIXED IND 15NH 1.381A 64MOHM SMD
Tolerance :
±5%
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Inductance :
15nH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.085 2.16mm
Size / Dimension :
0.105Lx0.095W 2.66mmx2.41mm
Frequency - Self Resonant :
2.2GHz
Current Rating :
1.381A
HTS Code :
Max DC Current :
1.381A
Test Frequency :
50MHz
DC Resistance (DCR) :
64mOhm Max
Depth :
2.66mm
Height :
2.41mm
Material - Core :
Phenolic
Datasheets
1008R-150J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD